Wycieczki

14.02.2018 r. - UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE

28167795 2088797058008376 3371236729669092731 n

Wybrani uczniowie naszej szkoły podczas ferii zimowych uczestniczyło w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pod czas zajęć uczniowie wykonywali różne zagadki matematyczne oraz logiczne, doskonalili także zdolności rachunkowe. Całe warsztaty miały formę zabawy z matematyką- na koniec odbył się mini wykład dr Zbigniewa Powązki dotyczący rachunku prawdopodobieństwa.  Wszyscy uczniowie doskonale się bawili podczas warsztatów.

 

 

 


06.02.2018 r. - CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ

IMG 20180206 125314

Czternastu uczniów naszej szkoły  odwiedziło Centrum Edukacji  Lotniczej w Balicach tam pod okiem dwóch pań poznawali tajniki pracy na lotnisku oraz uczyli się jak bez problemu przejść wszystkie etapy obsługi lotniskowej. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami w specjalnie wyposażonym pokoju mieli możliwość zobaczyć jak wygląda odprawa bagażowa, każdy uczeń przeszedł również przez strefę bezpieczeństwa oraz spróbował swych sił jako pilot samolotu za seterami symulatora.

Po dwu godzinnych warsztatach dzięki uprzejmości Pani Komendant Straży Granicznej i Pani Edyty Caby uczniowie mieli możliwość poznać jak pracuje Straż Graniczna. Panowie ze straży granicznej przybliżyli nam swoją prace. Specjalnie dla nas przygotowali pokaz z psem, który na lotnisku wykrywa niebezpieczne substancje oraz pokazali nam specjalne roboty które pomagają im w pracy. Uczniowie mieli także możliwość zobaczenia oraz przymierzenia umundurowania strażnika granicznego. Najbardziej zachwyceni byli chłopcy którzy już myślą o przyszłej karierze w Straży Granicznej. 

 


 

24.01.2018 r. - MUZEUM ETNOGRAFICZNE W KRAKOWIE

20180124 094959

Uczniowie klas młodszych 24 stycznia odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Krakowie, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Pierwsza z grup dowiedziała się: gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka,jak wyglądał ich dawny dom i jego mieszkańcy. Swoją wizytę w muzeum dzieci rozpoczęły od wizyty w izbie krakowskiej gdzie mogły zobaczyć stare sprzęty , meble i ozdoby.
Druga grupa uczestniczyła w warsztatach " Kolędnicy idą" w trakcie których poznała zwyczaje i obrzędy życia codziennego mieszkańców dawnej polskiej wsi. Dowiedzieli się dlaczego kolędnicy pukają do naszych drzwi, jak dawniej wyglądało kolędowanie. Dzieci  mogły zobaczyć postacie i architekturę występującą w krakowskich szopkach. A na koniec każdy wykonał maskę Turonia, czyli jednej z postaci w którą wcielali się kolędnicy.
 
 
 

 

05.12.2017 r. - UBIERANIE CHOINKI NA RYNKU W WIELICZCE

zdj ęcie

W dniu 5 grudnia klasy IV i VI reprezentowały naszą szkołę podczas akcji Choinka z klasą. Uczniowie, w odpowiedzi na zaproszenie Centrum Kultury i Turystyki, pojechali udekorować świąteczne drzewko w Rynku Górnym w Wieliczce. Wszystkie ozdoby zostały własnoręcznie przygotowane przez dzieci. Naszą choinkę (oraz pozostałe) można podziwiać przez kilka najbliższych tygodni. Serdecznie zapraszamy!

Fot. CKiT/FOTO Rogalska

 


08.11.2017 r. - PODZIEMIA RYNKU PAPUGARNIA

20171108 104739

8 listopada odbyła się wycieczka do Krakowa , w której uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Jedna grupa udała się do papugarni ,,Amazonia” , a druga rozpoczęła zwiedzanie  Podziemi znajdujących się na Rynku krakowskim. W papugarni zaczęliśmy zwiedzanie od wizyty w domu papug. Tam karmiliśmy nasionkami kolorowe ptaki. Amazonki pąsowe i rudosterki, tak nas polubiły, że jadły nam z ręki, chodziły nam po głowach, dały nam się pogłaskać i pozowały nam do zdjęć. Potem przeszliśmy do strefy selfielandii na lekcję o zwyczajach papug. Była to interesująca i egzotyczna wycieczka. Natomiast nasi koledzy z klasy I i III wkroczyli w tajemniczy świat średniowiecznego Krakowa. Poznaliśmy życie codzienne mieszkańców, ich ubiór , sposób odżywiania oraz  zwyczaje panujące w ówczesnej stolicy Polski. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty codziennego użytku takie jak: grzebyki, łyżki, zabawki  dla dzieci czy monety. Niezwykły entuzjazm  wywołało ważenie się na średniowiecznej wadze i przeliczanie wagi na kamienie.

 06.10.2017 r. - Spotkanie z astronomią

IMG 20171012 212910 BURST1W piątek 6 października uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w pasjonującym Spotkaniu z astronomią.  Była to pierwsza część cyklu poświęconego  tajemnicą Wszechświata. Uczniowie na pierwszym spotkaniu dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o planecie na której mieszkają oraz poznali tajniki pierwszej podróży w kosmos. 

26.09.2017 r. - Lekcja w muzeum

IMG 20170926 112517 maleWe wtorek 26 września klasy 2,3, i 5 uczestniczyły w lekcji muzealnej w Krakowie. Klasy młodsze były w Muzeum Jana Matejki na ulicy Floriańskiej, a klasa 5 w oddziale Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podziwiali kunszt artystów, wykonywali ciekawe ćwiczenia zadane przez panią przewodnik, a potem, oczywiście relaksowali się na poczęstunku w McDonald’s.SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Kapitan AK Jadwigi Beaupré
w Sygneczowie

Sygneczów 1; 32-020 Wieliczka
tel./fax: 12 451 81 34
e-mail: spsygneczow@wp.eu

Szkoła Podstawowa im. Kapitan AK Jadwigi Beaupre w Sygneczowie - 2017 |  Deklaracja dostępności