Wycieczki

05.12.2017 r. - UBIERANIE CHOINKI NA RYNKU W WIELICZCE

zdj ęcie

W dniu 5 grudnia klasy IV i VI reprezentowały naszą szkołę podczas akcji Choinka z klasą. Uczniowie, w odpowiedzi na zaproszenie Centrum Kultury i Turystyki, pojechali udekorować świąteczne drzewko w Rynku Górnym w Wieliczce. Wszystkie ozdoby zostały własnoręcznie przygotowane przez dzieci. Naszą choinkę (oraz pozostałe) można podziwiać przez kilka najbliższych tygodni. Serdecznie zapraszamy!

Fot. CKiT/FOTO Rogalska


08.11.2017 r. - PODZIEMIA RYNKU PAPUGARNIA

20171108 104739

8 listopada odbyła się wycieczka do Krakowa , w której uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Jedna grupa udała się do papugarni ,,Amazonia” , a druga rozpoczęła zwiedzanie  Podziemi znajdujących się na Rynku krakowskim. W papugarni zaczęliśmy zwiedzanie od wizyty w domu papug. Tam karmiliśmy nasionkami kolorowe ptaki. Amazonki pąsowe i rudosterki, tak nas polubiły, że jadły nam z ręki, chodziły nam po głowach, dały nam się pogłaskać i pozowały nam do zdjęć. Potem przeszliśmy do strefy selfielandii na lekcję o zwyczajach papug. Była to interesująca i egzotyczna wycieczka. Natomiast nasi koledzy z klasy I i III wkroczyli w tajemniczy świat średniowiecznego Krakowa. Poznaliśmy życie codzienne mieszkańców, ich ubiór , sposób odżywiania oraz  zwyczaje panujące w ówczesnej stolicy Polski. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty codziennego użytku takie jak: grzebyki, łyżki, zabawki  dla dzieci czy monety. Niezwykły entuzjazm  wywołało ważenie się na średniowiecznej wadze i przeliczanie wagi na kamienie.

 06.10.2017 r. - Spotkanie z astronomią

IMG 20171012 212910 BURST1W piątek 6 października uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w pasjonującym Spotkaniu z astronomią.  Była to pierwsza część cyklu poświęconego  tajemnicą Wszechświata. Uczniowie na pierwszym spotkaniu dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o planecie na której mieszkają oraz poznali tajniki pierwszej podróży w kosmos. 

26.09.2017 r. - Lekcja w muzeum

IMG 20170926 112517 maleWe wtorek 26 września klasy 2,3, i 5 uczestniczyły w lekcji muzealnej w Krakowie. Klasy młodsze były w Muzeum Jana Matejki na ulicy Floriańskiej, a klasa 5 w oddziale Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podziwiali kunszt artystów, wykonywali ciekawe ćwiczenia zadane przez panią przewodnik, a potem, oczywiście relaksowali się na poczęstunku w McDonald’s.SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Kapitan AK Jadwigi Beaupré
w Sygneczowie

Sygneczów 1; 32-020 Wieliczka
tel./fax: 12 451 81 34
e-mail: spsygneczow@wp.eu

Szkoła Podstawowa im. Kapitan AK Jadwigi Beaupre w Sygneczowie - 2017