Konkursy

20.12.2017 r. - Konkurs czytelniczy

SAVE 20180125 223721
20 grudnia odbył się szkolny konkurs czytelniczy dla dzieci z klasy II i III. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać książkę Otfried Preussler " Malutka Czarownica", a następnie odpowiedzieć na pytania związane z jej niesamowitymi  przygodami .Ta magiczna książka opisuje perypetie Malutkiej Czarownicy i jej mówiącego przyjaciela kruka Abraksasa.
Po fascynującym pojedynku w finale, gdzie uczniowie odpowiadali bez trudności na wszystkie pytania jury mogło  ogłosić zwycięzców :
I miejsce - Michał Hopkowicz  klasa  II
II miejsce - Michał Klaś  klasa III
III  miejsce - Jakub Sternalski klasa III
Gratulujemy i zapraszamy na następne spotkania z bohaterami książek dla najmłodszych.
 
 

 

16.11.2017 r. - Konkurs pięknego czytania

SAVE 20171127 205113Tradycją naszej szkoły stały się już coroczne Konkursy Pięknego Czytania, które organizowane są dla uczniów klas I-III. Wiek szkolny to niepowtarzalny okres w rozwoju dziecka, kiedy kształtują się jego nawyki, w tym czytelnicze. Często nie doceniamy korzyści, jakie dają dziecku wyprawy w niezwykły świat książek. Dzięki czytaniu rozwija się dziecięca wyobraźnia,wrażliwość, poszerza się wiedza o świecie. Również w tym roku uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie chętnie rozpoczęli przygotowania do szkolnego finału. Dzieci miały wybrać i samodzielnie przygotować w domu fragment ulubionej książki. W finale najlepsi uczestnicy mieli do przeczytania fragment książki Ł. Wierzbickiego "Afryka Kazika". A oto nagrodzeni uczniowie:
I miejsce - Milena Urbańczyk -klasa I, -Bruno Sudoł- klasa II - Kamil Kordzikowski -klasa III
II miejsce - Laura Waśnik klasa I ,- Mateusz Starzyk -klasa II, -Michał Klaś -klasa III
III miejsce- Marta Klaś -klasa I, Paweł Frejek -klasa III. Gratulujemy!
 

 

31.10.2017 r. - Konkurs recytatorski

31. X. - SAVE 20171106 193252 1odbył się szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "W zdrowym ciele zdrowy duch". W konkursie wzięły udział dzieci z klas młodszych. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat zdrowego odżywiania, rozpoczął się występ uczniów, którzy przygotowali wiersze znanych polskich poetów dla dzieci. Jury w składzie: Ola Bukała, oraz nauczyciele: Kinga Nurkowska, Agata Grochal i  Izabela Grochal wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. 
I miejsce zajęli: Milena Urbańczyk - klasa I,  Mateusz Starzyk -klasa II,  Michał Klaś i Zuzanna Gruszka -klasa III
II miejsce zajęli: Jan Bobak - klasa I,  Michał Hopkowicz - klasa II
III miejsce zajął: Sewka Prozorow - klasa II
Jury postanowiło również wyróżnić następujących uczniów za ciekawą interpretację swoich wierszy: Martyne Dymanus i Nikole Dymanus z klasy II, oraz Bartka Walkosza-Berde z  klasy III. Gratulujemy zwycięzcą i życzymy dalszych sukcesów.
 

25.10.2017 r. -  Gminny Konkurs Czytelniczo- Historyczny

20171108 143301W dniu 25 października 2017 r., na Kopcu Kościuszki w Krakowie, odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo-Historyczny pt. „Kościuszko bohaterem (nie tylko) Roku Jubileuszowego”. Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła z pozostałymi uczestnikami. Zespoły zmierzyły się w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej. Miło nam poinformować, iż nasza drużyna, w składzie: Martyna Maślanka, Maciej Toboła i Alan Kulesza-Milewski, zajęła pierwsze miejsce w konkursie wiedzy oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 


20.10.2017 r. - Konkurs pięknego pisania

SAVE 20171023 182354

20.X odbył się szkolny Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas I-III. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat jesieni, rozpoczęli przepisywanie tekstu związanego z tą porą roku. Jury oceniając prace brało pod uwagę: staranność, rozmieszenie tekstu w liniaturze, prawidłowe znaki graficzne liter i właściwe ich połączenia. W tym roku poziom prac był bardzo wysoki i wiele prac zasługiwało na wyróżnienie. Nagrody otrzymali:
I miejsce:  Laura Waśnik klasa I, Martyna Dymanus klasa II, Oliver Górecki klasa III
II miejsce: Oktawian Kurek klasa II, Bartek Walkosz -Berda klasa III
III miejsce :Justyna Piwek klasa I, Agnieszka Łukasik klasa II

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Kapitan AK Jadwigi Beaupré
w Sygneczowie

Sygneczów 1; 32-020 Wieliczka
tel./fax: 12 451 81 34
e-mail: spsygneczow@wp.eu

Szkoła Podstawowa im. Kapitan AK Jadwigi Beaupre w Sygneczowie - 2017 |  Deklaracja dostępności