Aktualności

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Z miłą chęcią przekazujemy wiadomość i zachęcamy do głosowania na projekt nr. 13 🌱🌳🌲🍀🌻
https://zb.wieliczka.eu/budzet-obywatelski 
                    ZIELONY MILION
Szanowni Mieszkańcy!
Zapraszam do udziału w głosowaniu w ramach programu Zielony Milion i poparcia projektu Sołectwa Sygneczów pt. „Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w Sygneczowie” (projekt nr 13).
 
Głosować można wyłącznie elektronicznie poprzez stronę internetową zb.wieliczka.eu zakładka „Głosowanie”.
Celem projektu jest utworzenie ścieżki edukacyjnej o tematyce przyrodniczej, której początek zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej w Sygneczowie, a koniec przy Świetlicy Środowiskowej w Sygneczowie.
Na projekt składa się wykonanie:  przyrodniczej ścieżki edukacyjnej, alejki przebiśniegów (śnieżyczek), łąki kwietnej wieloletniej, nasadzenia  krzewów ozdobnych, klombu kwiatowego, muralu antysmogowego z farby fotokatalitycznej, parkingu dla rowerów - wkomponowanych w układ parkowy centrum wsi.
Szczegółowe informacje związane z projektem „Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w Sygneczowie”                              oraz z programem Zielony Milion dostępne są na stronie zb.wieliczka.eu .
W głosowaniu może brać udział każda osoba będąca mieszkańcem Gminy Wieliczka posiadająca numer Pesel.
 
Każdy Państwa głos jest ważny, bo wspólnie możemy sprawić, że Sygneczów będzie jeszcze bardziej kolorowy i piękniejszy!
Głosowanie trwa do 21 kwietnia 2023 r., ale nie czekajmy do ostatniej chwili!
 Sołtys Tomasz Machnik
Previous Next

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczniowie ze Szkolnej drużyny Złotych Szkół NBP. Uczennice z klasy VII: Martyna Dymanus, Nikola Dymanus, Agnieszka Łukasik, Gabriela Kowalczyk w pierwszej kolejności przygotowały dwie gazetki ścienne umieszczone na dwóch głównych korytarzach w szkole, przedstawiające główne funkcje Banku Centralnego. Gazetka przedstawiałam czym jest Bank Centralny, oraz omawiała jego funkcje: Bank Emisyjny, Bank Banków, Bank Państwa. Dodatkowo gazetka prezentowała system pieniężny obowiązujący w Polsce. Celem tego działania było by uczniowie, każdej z klas mogli podczas przerw zapoznać się z krótkim graficznymi informacjami na temat Narodowego Banku Państwowego a tym samym więcej informacji na temat jego działalności zapamiętać.
Następnym etapem warsztatów były zajęcia przeprowadzane dla wszystkich uczniów szkoły. Jan Góreczny, Daniel Godzik, Emilian Kulesza-Milewski po lekcjach ekonomii przygotowali dwie prezentację. Pierwsza prezentacja dotyczyła w całości Banku Centralnego - jaką jest instytucją i jakie pełni funkcję, po krótce omówiła sylwetkę Prezesa Banku Centralnego, kto go wybiera i jak długa jest jego kadencja. Druga prezentacja omawiała historię pieniądza, jego funkcję. Uczniowie w tej prezentacji przedstawili swoim kolegom system monetarny obowiązujący w Polsce. Na podstawie banknotu 10 złotowego przestawili zabezpieczenia pieniędzy przed próbami fałszerstwa. Po każdej prezentacji uczniowie z drużyny Złotych Szkół NBP przygotowali dla kolegów biorących udział w warsztatach krótki Quiz dotyczący omawianych zagadnień. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania otrzymali słodki upominek. Warsztaty poprowadził uczniowie z klasy ósmej Jan Góreczny oraz Daniele Godzik.

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Kapitan AK Jadwigi Beaupré
w Sygneczowie

Sygneczów 1; 32-020 Wieliczka
tel./fax: 12 451 81 34
e-mail: spsygneczow@wp.eu

Szkoła Podstawowa im. Kapitan AK Jadwigi Beaupre w Sygneczowie - 2017 |  Deklaracja dostępności